Agnieszka Koch
Psycholożka, psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim.
Ukończyła Czteroletni Kurs Psychoterapii, prowadzony przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, zaawansowane szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (EFT, podejście Sue Johnson), dla par i pacjentów indywidualnych akredytowanego przez The International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy (ICEEFT). Całościowy Kurs Psychoterapii – Curriculum, organizowany przez Polski Instytut Ericksonowski oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, organizowane przez Instytut Psychologii Zdrowia.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Stowarzyszenia EFT i The International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Oddziale Nerwic Szpitala Psychiatrycznego w Komorowie, w Ośrodku Terapii Rodzin w Warszawie, a także w świetlicy socjoterapeutycznej na warszawskiej Pradze. Przez 11 lat pracowała w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Otwocku, gdzie prowadziła terapię indywidualną i grupową, a także warsztaty rozwojowe i psychoedukacyjne.
Od 2016 roku współpracuje z Uniwersytetem SWPS, obecnie jako etatowy pracownik dydaktyczny, gdzie prowadzi warsztaty i seminaria dla studentów Wydziału Psychologii. Jest również badaczką, swoje badania, w ramach pracy doktorskiej, poświęciła analizie czynników wpływających na nastawienie psychoterapeutów wobec stosowania terapii online. Zajmuje się również badaniem zagadnienia siostrzeństwa w Polsce.
Prowadzi warsztaty rozwojowe dla par i rodzin w kryzysach, a także treningi i szkolenia w zakresie kompetencji komunikacyjno – relacyjnych dla pracowników firm i korporacji.
Pracuje klinicznie od 2005 roku.
Małgorzata Pogorzelska
Psychoterapeutka EFT, EFIT i CBT, seksuolog kliniczny PTS, wykładowca akademicki (Podyplomowe Studia Seksuologii Klinicznej AEH, Kurs Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku, SWPS).
Ukończyła szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej (CTPB we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre UK), studia podyplomowe z Seksuologii Klinicznej (CKP SWPS) akredytowane przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne a także kursy doszkalające z zakresu Seksuologii Klinicznej i Sądowej organizowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.
Odbyła m.in. szkolenie w nurcie Terapii opartej na mentalizacji (MBT), pełny cykl szkoleniowy Terapii Schematów (ST) oraz Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (EFT) – zarówno indywidualnej jak i par. Uczęszczała do Szkoły Psychoterapii Rodzin i Par w Laboratorium Psychoedukacji.
Autorka m.in. rozdziału „Trudności seksualne w psychoterapii par” w publikacji Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna pod redakcją naukową dr n. hum. Marty Rawińskiej (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2019). Redaktor naukowa przekładu książki dr Davida Schnarcha Namiętne małżeństwo. Miłość seks i bliskość w stałych związkach (Passionate Marriage. Love, Sex and Intimacy in Emotionally Commiaed Relationships) z przedmową prof. Zbigniew Lew-Starowicza (Wydawnictwa Kropla, Warszawa 2019) oraz pierwszego podręcznika dla terapeutów EFT w języku polskim „Terapia par skoncentrowana na emocjach. Budowanie więzi w praktyce” (The Practice of Emotionally Focused Therapy) dr Sue Johnson, (Wydawnictwo Kropla, Warszawa 2024).
Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Stowarzyszenia EFT PSEFT (współzałożycielka) oraz Fundacji Akademia Więzi (współzałożycielka, zarząd).
Pracuje klinicznie (terapia indywidualna i partnerska) od 19 lat, prowadzi szkolenia i grupy seminaryjne z zakresu terapii par, EFT i terapii problemów seksualnych.